İntel Xeon İşlemciler ile Kesintisiz Güç!

Xeon İşlemcilerin gücü!

Intel Xeon, nehalem mikromimari tabanlı, 64-bit, özellikle sunucu ve iş istasyonları için üretilmiş, çok çekirdekli işlemci türüdür. Xeon’lar, Pentium 2 ile benzer özelliklere sahip işlemcilerdir. Zaman içerisinde, Pentium 2 işlemcilerin önbellekleri arttırılmış, iş istasyonları ve sunucular için uygun hale gelecek bir takım teknolojiler eklemlenmiş ve bugünkü Xeon işlemcilere ulaşılmıştır.

i7 ile Temel Farkları

Xeon’lar çok çekirdekli ve çok işlemcili konfigurasyonlar içeren iş istasyonları için mükemmel bir seçenektir. Farklı iş yüklerini, uyumlu hale getirebilme adına, güç yönetimi yapma yeteneği vardır. Bu da i7 ile arasındaki en temel fark olarak gözükmektedir. Ayrıca Xeon’lar, i7’lere göre daha profesyonel işlemcilerdir.

Çoklu görevleri yerine getirmede, iş istasyonu için optimize edilmiş Xeon işlemciler, Turbo Boost, Hyper-Threading gibi yeni jenerasyon akıllı teknolojiler kullanmaktadır. Bu sayede modelleme, tasarım, render gibi işlemleri Xeon işlemcileri kullanarak çok daha hızlı biçimde gerçekleştirebilirsiniz.

Intel Xeon 5600 Serisi:

5600 serisi iş istasyonu işlemcileri, bilgisayarınıza benzersiz bir performans ve esneklik getirirken, tasarımcılar ve mühendisler, bu işlemciler ile yalnızca karmaşık görevleri değil, çoklu görevleri de eş zamanlı olarak hızlı biçimde yapabilmektedir.

Xeon 5600 serisi işlemci takılı bilgisayarlarda, 12 çekirdek ve 32gb’a kadar yükseltilebilen bellek yapılandırması ile, mükemmele yakın bir kapasite sağlamaktadır. Bu işlemciler, akıllı performansları ile çoklu görevleri kolayca yerine getirerek her zamankinden daha üretken bir performans sağlamanıza yardımcı olacaktır. Böylece yenilikçi ürün tasarımlarınızı kolayca oluşturabilecek, zorlu grafiklerin ve görsel efektlerin üstesinden gelebileceksiniz.

Intel tabanlı iş istasyonları Dünya çapında en yaygın olan 64 bit iş istasyonu platformudur. İşinizi ileriye götürmek adına ihtiyacınız olan istikrar ve ölçeklenebilirliği sunması için bu işlemcilere güvenebilirsiniz. Xeon 5600 serisi, güvenliği ve güvenilirliği üst noktalara taşır.

Xeon 5600 serisi, dijital içerik oluşturmada önceki işlemcilere oranla %38’e varan performans artışı sağlamaktadır. En zorlu iş akışları ve grafik gereksinimlerini karşılar.

Intel Trusted Execution Technology, kötü niyetli yazılımları (malware, rootkit gibi) önleyerek, değerli fikri mülkiyetlerinizi, bugünün sofistike saldırılarına karşı korumanızı sağlar.

Xeon 5600 serisinin masaüstünüze getirdiği güç ve esneklik ile, en zorlu kullanıcılarda bile, çoklu iş istasyonlarına ya da ayrı bir PC’ye ihtiyaç duymayacaksınız.

Enerji tüketiminizi ve bilgisayar başına düşen IT masraflarını azaltmak için tüm masaüstü sistemlerini birleştirebilir, bu sistemler için tek bir işletim sistemi kurabilirsiniz.

İş istasyonu tabanlı Intel Xeon 5600 serisi işlemciler, içerik oluşturmak, sanallaştırmak ve simule etmek için iki akıllı işlemci ile tasarlanmış olan ürün, dijital içerik oluşturma ve gelişmiş iş akışı modelleme için %38’lik bir performans artışı sağlar. Intel Turbo Boost Teknolojisi ile geliştirilmiş olan Intel Xeon 5600 işlemciler, otomatik olarak en alt güç tüketimi durumuna, herhangi bir performans kaybı olmadan geçmektedir. Bu iki yüksek performanslı işlemci, işlem bilgilerinin içerisine karmaşık verileri kolayca dönüştürebilmektedir.

Sunucu seviyesindeki performansı, bir iş istasyonu içerisinde yakalamanızı sağlayan Intel Xeon 5600 serisi işlemciler ile verimliliğinizi üst noktalara çıkarabilirsiniz.

Intel Xeon 5600 işlemci serisi, iş yükünüze uyum sağlayan akıllı işlemcileri ile, tek çekirdekli işlemcilere oranla performansı 15 kata kadar arttırmaktadır.

Kullanılan Intel Turbo Boost Teknolojisi ile, çekirdek frekansını arttırıp, özel iş parçacıklarının daha hızlı çalışmasını sağlayarak ve iş yüklerini çok parçacığa bölerek performansı en üst seviyeye çıkarmaktadır.

Xeon 5600 serisi işlemcilerde kullanılan bir diğer önemli teknoloji olan Intel QuickPath, yüksek hızlı, noktadan noktaya işlemci ara bağlantıları ile, iki işlemcili iş istasyonlarının ölçeklenebilir paylaşımlı bellek mimarisi için daha büyük cache ve daha büyük bellekler sağlamaktadır.

Xeon 5600’deki paylaşılan L3 cache, uygulama performansını, işlemcinin çekirdeklerine giden trafiği azaltarak sağlamaktadır.

İş istasyonları için tasarlanan Xeon 5600 serisinde yer alan Intel Quick Data Teknolojili, Intel I/O Acceleration teknolojisi ile, verilerinizi daha verimli bir şekilde taşıyabilir bu sayede, hızlı, ölçeklenebilir ve güvenilir network performansı yakalayabilirsiniz.

Intel Advanced Encryption Standard, herhangi ek bir uygulamaya gerek duymadan ya da genel performansta bir düşüşe neden olmadan, sağlam bir şifreleme yapma olanağı sağlar.

Yeni nesil 32nm işlemci teknolojisi kullanılan bu işlemcilerle, Intel Xeon X5570 ile benzer performansa, %30 daha az güç harcayarak ulaşabilirsiniz.

Intel Xeon 5600 serisi işlemciler, çalışan çekirdekleri korurken, çalışmayan çekirdeklerin boş kalmasına izin verip, bu sayede enerji tüketiminin sıfıra yakın değerlere inmesine yardımcı olur. Böylece boştaki iş tüketimini azaltır.

Intel Xeon 5600 serisi, performansı en alt düzeyde etkileyecek şekilde, işlemci, bellek ve I/O controller’ı en düşük enerji tüketimi noktasına getirerek, toplam güç tüketiminde tasarruf sağlamaktadır.

Intel Xeon L5520 Serisi ve E5620 Serisi

Xeon işlemcilerin, Ofisler ve ev kullanıcılarına yönelik günümüz teknolojilerine göre fiyat performansı ve görev performansı sağlayan, işlemci serisidir. Sunduğu akıllı performans özellikleri, ofisde ve evde hızlı ve kesintisiz kullanım sağlayacaksınız. Çok yüksek boyutlu grafiklerde dahi ( grafik kartına bağlı ) mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Tek soketli iş istasyonları için tasarlanmış olan Bu seriler 4+4 Intel mikromimarili işlemci çekirdeği ve 12 MB Level 3 cache içerir. Bu sayede Intel Xeon L5520 ve E5620 serisi işlemcilere kıyasla önemli bir performans artışı sağlamaktadır. Daha öncede sözü geçen Intel Turbo Boost ve Intel Hyper-Threading teknolojileri ile gerekli yüksek performansı sağlamaktadır, dijital içerik oluşturma, mühendislik ve finansal kullanıcıların yeni fikirlerini daha önce olmadığı kadar hızlı oluşturması için tek çekirdekli hiçbir işlemcide olmayan performansı sağlamaktadır.

Kullanıcılar DDR3 ECC Ram teknolojisiyle en hızlı okuma/yazma hızlarını isteyen kullanıcılara, bu hızı, bellek kapasitesinden ödün vermez. LGA 1366 mimarisi ve Koloe Anakartlarıyla bütünleşen Xeon İşlemciler artık iş istasyonlarında değil ev ve ofis bilgisayarında da mükemmel performans ve fiyat ekonomikliği sunmaktadır.

Koloe Xeon’nun en gelişmiş özellikte işlemcilerini en uygun fiyat koşullarıyla sunmaktadır.